OC Komunikacjne

Ubezpieczenia OC komunikacyjne – chyba najpowszechniejsze ubezpieczenia w naszym kraju, mimo że błędnie przez wielu uważane za wręcz niepotrzebne, za dodatkowy podatek, za „kwit od policji”.
Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenia ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ chronią nas i naszych bliskich w bardzo szerokim zakresie od negatywnych skutków naszego działania lub działania naszych bliskich, za których jesteśmy odpowiedzialni, a także za szkody wyrządzone innym z tytułu posiadania mienia (w tym przypadku pojazdu).
O ile ewentualne szkody spowodowane naszym pojazdem na innym pojeździe są wymierne, a ich wysokość jest ograniczona wartością uszkodzonego przez nas pojazdu, to szkody na osobach mogą pociągnąć za sobą konsekwencje finansowe liczone obecnie w setkach tysięcy złotych i będą coraz wyższe, a w razie szkody za granicą setki tysięcy i miliony euro, franków, dolarów, funtów.
Pamiętajmy więc, aby mieć zawsze aktualne ubezpieczenie na swój pojazd.
OC na pojazd zarejestrowany jest obowiązkowe,  nawet jeśli pojazd nie jeździ, a kary za jego brak są bardzo wysokie.
Kupując pojazd z polisą OC musimy pamiętać o kilku rzeczach:
1. należy koniecznie sprawdzić, czy umowa jest niewypowiedziana, opłacona i czy została zawarta na opłatę jednorazową, czy na raty.
2. trzeba dowiedzieć się, czy nie musimy dopłacać do składki, a jeśli tak, to ile i czy nie lepiej wykupić własną polisę.
3. warto wiedzieć, że polisa po zbywcy nie wznawia się automatycznie, więc musimy pamiętać, aby ją w porę wznowić, by nie mieć przerwy w ubezpieczeniu.
Zachęcamy także do zaopatrzenia w dobre ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które może nam być pomocne podczas wakacji, ferii, urlopów: na nartach, łyżwach, na rowerze, rolkach, jeździe konnej; ale i na co dzień: na zakupach, na spacerze z psem, itp.
Najkorzystniej można je nabyć jako dodatek do ubezpieczenia domu. Należy pamiętać, by miało odpowiednią sumę i zakres ubezpieczenia oraz jak najmniej wyłączeń i ograniczeń.